empty Üye ol Üye girişi
Ürün grupları
im_menu2İYİDÜŞÜN YAYINLARI
im_menu2PASPARTU YAYINLARI
im_menu2KIRKİKİNDİ YAYINLARI
im_menu2SERVET SOMUNCUOĞLU ÖZEL DİZİSİ
im_menu2THE TWO CURRENTS
im_menu2Kargo Ücretsiz Kitaplar
im_menu2Bütün Kitaplar
im_menu2MATBUAT YAYIN KATALOĞU 2018
im_menu2KDV Uygulaması Hakkında
Alt Menü 2

Haberler
Alt Menü 9

Gallemit
Kahire Olayı
Bir İhanet Haritası

Marc Guggenheim

MARC GUGGENHEIM

1970. Bir çizgi roman fanı olan Guggenheim, Boston’da bir hukuk bürosundaki dört yıllık çalışma hayatını, hayalini kurduğu yazarlık için bırakarak işe TV dizisi senaryoları ile başladı. Avukatlık deneyimi, Boston avukatları hakkındaki Emmy ödüllü dizi The Practice’de senaryo ekibine liderlik etmesini sağladı. 1998’de ilk senaryosu Musical Chairs’ı, Sid Sheinberg'in The Bubble Factory yapım şirketine sattı. 2000 yılında Los Angeles’a taşındıktan sonra sektörde edindiği tecrübeleri, ona önce üç sezonunu yazdığı Law & Order, In Justice, sonra da Jack & Bobby ile ratingleri alt üst eden CSI: Miami senaryo yazarlığına taşıdı.

Greg Berlanti ile birlikte yaptıkları bir hukuk-komedisi-draması olan Eli Stone ile Writers Guild Award’ın Best Drama Teleplay adayı oldu.

2005’ten itibaren çizgi roman ve oyun senaristliğine de başlayarak Aquaman’ı ve The Punisher’ı yazdı. 2007’de kendi eseri Resurrection yayınlandı.

Diğer çizgi romanları arasında Amazing Spider-Man, Young X-Men, Supreme Power, Superman/Batman, The Flash, Blade, Wolverine, Super Zombies ve Galactica 1980 yer alıyor. Super Zombies’in senaryo ekibinde yer alan Guggenheim, Stephen King’in kısa hikâyesi N.’in çizgi roman adaptasyonunu da yaptı ve Nowhere Man çizgi romanının da senaryosunu yazdı.

Oyun repertuarında ise Call of Duty 3, Perfect Dark Zero ve WGA En İyi Senaryo ödülü adayı X-Men Origins: Wolverine gibileri yer alıyor.

Televizyonu bırakmayan Guggenheim Brothers & Sisters dizisinin iki sezonunu yazdığı gibi, No Ordinary Family için de danışman yapımcı oldu. Arrow ve Percy Jackson: Sea of Monsters dizilerinde senaryo ekibinde yer aldı. Green Lantern (2011) ile film senaristliği de bulunan Guggenheim, bir casusluk romanı olan Overwatch (Gözcü) ile farklı bir türdeki ilk çalışmasını da okuyucuların beğenisine sundu.

Guggenheim eşi ve kızlarıyla birlikte Los Angeles’da yaşıyor.

Marc Guggenheim'ın eserlerinin tam ve kronolojik listesine Comics Books Data Base sitesinden ulaşılabilir.


Marc Guggenheim'ın Matbuat’taki Kitapları:


Gözcü (Overwatch)

(hazırlanıyor)

Marc Guggenheim'ın diğer bazı kitapları:


Stephen King's N.

Marvel
2010

Spider Man: Election Day

Marvel
2009

Civil War: Wolverine

Marvel
2007

The Flash: The Fastest Man Alive, Vol. 2: Full Throttle

DC Comics
2007

 
 
Banka Seçenekleri
e ticaret sağlayıcı: neticaret eticaret