empty Üye ol Üye girişi
Ürün grupları
im_menu2İYİDÜŞÜN YAYINLARI
im_menu2PASPARTU YAYINLARI
im_menu2KIRKİKİNDİ YAYINLARI
im_menu2SERVET SOMUNCUOĞLU ÖZEL DİZİSİ
im_menu2THE TWO CURRENTS
im_menu2Kargo Ücretsiz Kitaplar
im_menu2Bütün Kitaplar
im_menu2MATBUAT YAYIN KATALOĞU 2018
im_menu2KDV Uygulaması Hakkında
Alt Menü 2

Haberler
Alt Menü 9

Gallemit
Kahire Olayı
Bir İhanet Haritası

Ha Jin

Ha Jin

Çin asıllı bir Amerikalı olan Ha Jin, 1999 National Book Award, 2000 ve 2005 PEN/Faulkner Award, 1997 Flannery O’Connor Award , 1997 PEN/Hemingway Award ve Asian American Literary Award gibi ödüllerin sahibi ve Pulitzer ve Kiriyama Pacific Rim Book Ödülü finalisti bir yazar ve şair.

1965 yılında Çin’de doğan, gerçek adıyla Xuefei Jin, 14 yaşında gönüllü olarak Kızıl Ordu’ya katılır.

Üç yıl sonra ordudan eğitim amacıyla ayrıldığında, devam etmekte olan Kültür Devrimi bütün üniversiteleri kapatmıştır ve Jin demiryollarında telgraf operatörü olarak çalışmaya ve radyodan dinleyerek İngilizce öğrenmeye başlamıştır. 1977’de üniversiteler tekrar açıldığında son tercihi olan İngilizceyi okumak zorunda kalır, 1984’te yüksek lisansını da yapar.

1985’de ABD’ye öğrenci vizesi ile Amerikan edebiyatı doktorası için geldiğinde bir daha Çin’e hiç geri dönmeyeceğini bilmemektedir. Brandeis Üniversitesi’nde ayrıca yazarlık dersleri de alır. Bursu bittiğinde gece bekçiliği ve komilik gibi işlerde çalışır. 1989 Tianamen Meydanındaki katliamda halen Amerikadadır ve 1993 yılında doktorasını tamamlamasına rağmen artık geri dönmekten vazgeçer. Ha Jin takma adıyla ve İngilizce olarak yazmaya başlar. 1997’de Çin hükümeti pasaportunu yenilemeyi reddettiğinde artık İngilizce hikâyeleriyle ödül kazanan bir yazar olmuştur.

Paris Review Ha Jin röportajı


Ha Jin'in Matbuat’taki kitapları:


Bir İhanet Haritası

(Satışta)


 
 
Banka Seçenekleri
e ticaret sağlayıcı: neticaret eticaret