empty Üye ol Üye girişi
Ürün grupları
im_menu2İYİDÜŞÜN YAYINLARI
im_menu2PASPARTU YAYINLARI
im_menu2KIRKİKİNDİ YAYINLARI
im_menu2SERVET SOMUNCUOĞLU ÖZEL DİZİSİ
im_menu2THE TWO CURRENTS
im_menu2Kargo Ücretsiz Kitaplar
im_menu2Bütün Kitaplar
im_menu2MATBUAT YAYIN KATALOĞU 2018
im_menu2KDV Uygulaması Hakkında
Alt Menü 2

Haberler
Alt Menü 9

Gallemit
Kahire Olayı
Bir İhanet Haritası

SİPARİŞ, İPTAL VE İADE KOŞULLARI

SİPARİŞ, İPTAL VE İADE KOŞULLARI

Sipariş Koşulları:

1- www.matbuat.com.tr sadece Matbuat Yayın Grubu’nca yayınlanan kitapların satışa sunulduğu bir e-ticaret sitesidir. Sitemizde satışa sunulan kitapların tüm yazılı ve görsel malzemeleri Matbuat Yayın Grubu’nda üretilmektedir.

2- www.matbuat.com.tr  sitesinden satın alınacak kitaplar için Kredi Kartı, Banka Havalesi veya EFT, ya da Posta Çeki hesabına havale yoluyla sipariş verilmektedir.

3- Kredi Kartı da dâhil, herhangi bir ödeme ile sipariş vermek için siteye üye olma zorunluluğu bulunmamaktadır.

4-  www.matbuat.com.tr sadece Matbuat Yayın Grubu’nun kitaplarının satış sitesi olduğundan, tedarikçi siparişi bulunmamakta ve stoklar real-time takip edilmektedir. Ortalama teslim süresi 2 gündür. Bu süre, teslim bölgesine kargo firmasının kendi maruz kaldığı olağanüstü koşullara göre değişebileceği gibi, tabi afet savaş, terör, ayaklanma, mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli mahiyette arıza gibi mücbir sebeplerden de değişebilir.

5- Siparişlerin ulaşmadığı durumlarda info@matbuat.com.tr adresine elektronik posta yoluyla veya    0 212 243 63 23 numaralı telefondan bilgi verilmelidir; www.matbuat.com.tr teslimatın en kısa sürede tamamlanmasını sağlayacaktır.

6– www.matbuat.com.tr sitesinden vermiş olduğunuz siparişler ilgili mevzuat uyarınca irsaliyeli fatura ile gönderilmektedir. Fiyatlar Türk Lirasıdır. Kitap satışlarında KDV oranı %8’dir. Gerçek kişiler için düzenlenen irsaliyeli faturalarda Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarası, Tüzel kişiler içinse Vergi Dairesi ve Vergi Numarası bulunması zorunludur.

7– www.matbuat.com.tr  sitesinden yapılan satışların dağıtıcısı Aras Kargo’dur. Kargo ücreti alınmayan kitaplar için her kitabın satın alma sayfasında “Kargo Ücretsiz” açıklaması bulunur. Siteden iki veya daha fazla kitap satın alındığında kargo ücreti tahsil edilmez.

8- Müşterilerin bilgileri 3. şahıslarla kesinlikle paylaşılmaz.

 

İade ve Sipariş İptali:

1- İade işlemleri için 6502 Sayılı Tüketici Kanundaki cayma hakkına ilişkin hükümler geçerlidir.

2-  www.matbuat.com.tr sitesinden verilen siparişlerin kargo sevkiyatı yapıldıktan sonraki iptali yapılmamaktadır; sevkiyat öncesine kadar iptal işlemi yapılabilir. Kargo sevkiyatları hafta içi günlerde akşam 16.30’da yapılmaktadır.

3- İade işlemlerinde kitap ücretleri, siparişte kullanılan ödeme yönteminin aynısı kullanılarak yapılır.

 
 
Banka Seçenekleri
e ticaret sağlayıcı: neticaret eticaret