empty Üye ol Üye girişi
Ürün grupları
im_menu2İYİDÜŞÜN YAYINLARI
im_menu2PASPARTU YAYINLARI
im_menu2KIRKİKİNDİ YAYINLARI
im_menu2SERVET SOMUNCUOĞLU ÖZEL DİZİSİ
im_menu2THE TWO CURRENTS
im_menu2Kargo Ücretsiz Kitaplar
im_menu2Bütün Kitaplar
im_menu2MATBUAT YAYIN KATALOĞU 2018
im_menu2KDV Uygulaması Hakkında
Alt Menü 2

Haberler
Alt Menü 9

Gallemit
Kahire Olayı
Bir İhanet Haritası

Susan Barker

SUSAN BARKER

1978. 1940’lı yıllarda Çin’den Malezya’ya göçen bir ailenin kızı olan ve 1969’da Londra’ya yerleşen annesinin, beş yaşındayken boşandığı İngiliz babasıyla olan evliliğinin iki çocuğundan biri olarak, azınlıklara sempatisiyle anılmayan Londra’nın doğu kesiminde büyüdü. Hafta sonları garsonluk yaparak geçimini sağlayıp kimya öğretmeni olmak için gittiği Nottingham Üniversite’sindeki eğitimini birinci sömestrde gazeteci olmak istediğini anladığı anda bıraktı ve Leeds Üniversitesi’nde felsefe ve Manchester Üniversitesi’nde yaratıcı yazarlık okudu.

Arts Council England ve the Society of Authors burslarını kazanan Barker, Corporation of Yaddo (New York), Hawthornden International Writers’ Retreat (İskoçya) ve the Red Gate Gallery (Pekin) gibi özel sanat üretimi merkezlerinde yazarlık stajı yaptı. 2010- 2012 yıllarında Leeds Trinity University’de Royal Literary Fund Fellow olarak bulundu.

Yazmaya, eğitim ve değişim programı dâhilinde Kyoto yakınlarında bir kasabasına gittiği ve 2005 yılında yayınlanan ilk romanı Sayanora Bar’ın geçtiği Japonya’da başladı.

The Incarnations kitabını yazması, Çince öğrenme sürecine paralel olarak altı yıl süren Barker, 2007 yılından bu yana Çin’de yaşıyor.


Susan Barker’ın Matbuat’taki kitapları:


Şoför Wang'in Altıncı Hayatı

Transworld, 2014 (satışta)

Susan Barker’ın diğer kitapları:


The Orientalist and the Ghost

Transworld
2008

Sayanora Bar

St. Martin's Griffin 2007
2005

YAZARA AİT SAYFALAR

YAZARA AİT KİTAPLAR

 
 
Banka Seçenekleri
e ticaret sağlayıcı: neticaret eticaret